جریمه استفاده از VPN در کشورهای مختلف

از آنجایی که وی پی ان و فیلتر شکن بسیاری از اهداف دولت‌ها را در حوزه‌ی اینترنت و فضای مجازی به باد می‌دهد، برخی از این دولت ها تصمیمی به ممنوع کردن استفاده از VPN گرفتند و برای ارائه دهندگان نیز برخورد جدی می کنند.

فیلتر شکن در چین

در چین, مدیران مسئول سانسور کمی تجربه به دست آورده‌اند و تبدیل به یابندگان حرفه‌ای شده‌اند. بنابراین برای آن‌ها بسیار راحت است که قانون را بر جمعیت زیادی تحمیل کنند.

خوشبختانه، تاکنون اشخاصی که به شبکه بین‌المللی دسترسی خصوصی دارند، یا به‌وسیله کانال‌های غیرقانونی به آن متصل‌اند، یا استفاده از سرویس‌های مرتبط را بدون اجازه پیشنهاد می‌دهند تنها برای مبالغ بالای ۱۵۰۰۰ یوان یا تقریباً ۲۲۰۰ دلار قابل‌شناسایی هستند.

وی پی ان در کره شمالی

جریمه استفاده از وی پی ان در کره شمالی

در این کشور سانسور اینترنت ، با تعجب فراوان در مقایسه با ایران کمتر است. گردشگران می‌توانند در اینترنت تقریباً بدون سانسور جستجو کنند و از VPN آزادانه استفاده کنند.

محلی‌ها بیشتر تحت نظر هستند اما بیشتر مردم اصلاً از اینترنت استفاده نمی‌کنند. استفاده از اینترنت یک امتیاز محسوب می‌شود و اغلب در دسترس حکومت ، دانشمندان و دانش آموزان ممتاز قرار دارد و راه ارزان‌تر برای استفاده از اینترنت به‌کلی تحریم و دسترسی به آن از هیچ راهی امکان ندارد.

یافتن اطلاعاتی در مورد جریمه‌ها بسیار دشوار است. این‌گونه به نظر می‌رسد که مردم این کشور بیشتر از اینکه از تحت تأثیر قانون باشند، بیشتر تحت تأثیر فضای سیاسی حاکم در کشورشان هستند.

این واضح است که دسترسی محلی‌ها با استفاده از وی پی ان به موارد سانسور شده، مانند پورنو گرافی، فیلم‌های کره جنوبی یا انجیل، به طرز سخت‌گیرانه ای ممنوع است.

vpn در روسیه

روسیه اخیراً به لیست مسدودکنندگان فیلتر شن پیوسته و در مورد آن نیز اطلاعات زیادی به دست آورده است. این موضوع به واضح است که جریمه‌های ویژه‌ای برای خدمات دهندگان VPN و کاربران آن وضع گردیده است. قبلاً این میزان چیزی در حدود ۷۰۰,۰۰۰ روبل یا ۱۲,۰۰۰ دلار بود اما اخیراً به میزان ۳۰۰,۰۰۰ روبل یا ۵,۱۰۰ دلار کاهش‌یافته است.

نکته جالب اینکه سانسور حکومتی در روسیه تاکنون به‌شدت بی‌تجربه عمل کرده و اشتباهات زیادی مرتکب شده است.

بنابراین دور زدن سیستم مسدودکننده VPN با راه‌حلی که قبلاً گفته شد یعنی تکنیک KeepSolid Wise بسیار راحت خواهد بود.و همچنین غیرممکن است که ردیابی شوید مگر اینکه هکرهای حکومت به‌صورت خاص، مشغول جاسوسی از شما باشند.

فیلتر شکن در عربستان سعودی

جریمه استفاده از وی پی ان در عربستان
جریمه استفاده از وی پی ان در عربستان

در عربستان سعودی، استفاده از VPN فقط در صورتی غیرقانونی است که برای ورود به سرویس‌های VoIP مانند اسکایپ استفاده شود.

این قانون، منفعت حکومت سعودی‌ها را از کمپانی‌های ارتباط از راه دور، ایمن می‌کند که البته روند قانون‌گذاری پشت این موضوعات کمی سخت‌گیرانه است.

حکومت همچنین سرویس‌های VPN بدون مجوز را مسدود کرده است. مجازات استفاده از سرویس‌های VPN بسیار سخت و ناگوار است( به نقل از یک مقام عالی‌رتبه سعودی) تا حد تبعید از کشور برای افراد بومی عربستان.

vpn در امارات متحده عربی

جریمه استفاده از vpn در امارات
جریمه استفاده از وی پی ان در امارات

سانسور اینترنت در امارات بسیار بدنام است. VPN ها به‌خودی‌خود غیرقانونی نیستند. اما درصورتی‌که برای ارتکاب جرم از آن استفاده شود تجاوز تلقی می‌شود.( به‌اضافه خود جرم) جریمه آن از ۵۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰ دینار امارات و یک محکومیت بالقوه قضایی خواهد بود.

شایان‌ذکر است که بانک‌ها و کمپانی‌ها و مؤسسات می‌توانند آزادانه از VPN استفاده کنند. استفاده از آن فقط برای اشخاص عادی منع شده است.

درمجموع استفاده از VPN می‌تواند کمی خطرناک باشد. اگر در یک کشور مسدودکننده VPN زندگی می‌کنید شما باید مطمئن شوید که از یک سرویس مناسب استفاده می‌کنید.

یک دیدگاه برای “جریمه استفاده از VPN در کشورهای مختلف”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *